موقعیت شما:

الان در سایت دو ستاره و در » آموزش فارسی کیوبیس المنت 7 - قسمت 6 هستید!

امروز پنجشنبه 06 آبان 1400 روز خوبی داشته باشید.

0903-85-85-938

twostarmusic.ir[AT]gmail[DOT]com

آموزش فارسی کیوبیس المنت 7 - قسمت 6

آموزش فارسی کیوبیس المنت 7 - قسمت 6

 

آموزش فارسی کیوبیس المنت 7 - قسمت 6

تنظیم گذرگاههای ورودی و خروجی در کیوبیس و تنظیم گذرگاه خروجی اصلی

 

تنظیم گذرگاههای ورودی و خروجی در برنامه

برای دسترسی و کنترل و تغییر در گذرگاههای ورودی و خروجی در برنامه در منوی devices فرمان vst connections را کلیک نمایید.

برنامه از یک سیستم مبتنی بر گذرگاههای busses برای تامین جریان ورودی و خروجی صدا استفاده می کند. گذرگاههای ورودی یا input busses به شما امکان می دهند تا جریان ادای ورودی از کانالهای موجود در کارت صوتی را به تراکهای موجود در پروژه برسانید.

گذرگاههای خروجی یا Output busses به شما امکان می دهند جریان صدای موجود در تراکها را به کانالهای خروجی موجود در کارت صوتی برسانید.

تنظیمات گذرگاهها که در برنامه انجام می دهید همراه با فایل پروژه ذخیره و نگهداری می شود. بنابراین می توانید برای انواع پروژه ها از تنظیمات متفاوت گذرگاهها استفاده نمایید.

افزودن گذرگاههای ورودی و خروجی برگه input bus یا output bus را باز کنید. سپس دکمه add bus را کلیک نمایید. در پنجره ای که باز می شود می توانید تعداد گذرگاههایی که می خواهید اضافه نمایید را مشخص نمایید. سپس در فیلد Configuration انتخاب کنید که گذرگاه باید مونو یا استریو باشد. نام دلخواه و مناسب را برای گذرگاه جدید در فیلد bus name وارد نمایید. سپس دکمه add busرا کلیک نمایید.

تنظیم گذرگاه خروجی اصلی

از بین گذرگاههای خروجی موجود یکی از آنها باید به عنوان گذرگاه خروجی اصلی انتخاب شود. این جایی است که جریان صدای ترکهای صوتی و نوع group و نوع fx بطور پیش فرض به آن ارسال می شوند و همان گذرگاهی است که صدای میکس شده را تحویل می دهد. برای main mix تبدیل یک گذرگاه خروجی به خروجی اصلی روی آن کلیک راست نموده و گزینه را انتخاب نمایید. گذرگاه خروجی اصلی با یک نماد بلندگوی نارنجی رنگ مشخص می شود.

 

خرید پکیج آموزش کیوبیس

 

دانلــــود