loading...
استودیو موزیک دوستاره|دانلود بیت,سمپل،آموزش,vst,کاور
آخرین ارسال های انجمن
TwoStar بازدید : 873 شنبه 01 خرداد 1395 نظرات (0)

آموزش تنظیم MIDI در کیوبیس به زبان فارسی - قسمت 4

تنظیمات MIDI در برنامه و توصیه هایی برای افزایش کارایی سیستم

 

تنظیمات MIDI در برنامه

این تنظیمات بر اساس نوع و تعداد وسایلی که استفاده می کنید متفاوت هستند. در اینجا فرض می کنیم که شما از  midi keyboard و یک ماژول صوتی midi بیرونی استفاده می کنید. از کیبورد هم برای ارسال اطلاعات midi به برنامه برای رکورد تراکها و هم برای شنیدن صدای تراکهای midi استفاده می کنید. از ماژول صوتی فقط برای اجرا و شنیدن اطلاعات midi استفاده می کنید. به کمک گزینه thru اMID در برنامه می توانید صدای واقعی را هنگام اجرا یا هنگام رکورد توسط ماژول صوتی بشنوید.

اگر لازم است از تعداد بیشتری از وسایل midi استفاده نمایید کافی است پورت MIDI thru در ماژول صوتی را به پورت MIDI in در وسیله بعدی متصل نمایید.

در پنجرہ تنظیمات برنامه در قسمت اMID یک گزینه با نام MIDI thru دارید . این گزینه مربوط است به یک تنظیم موجود در وسیله midi شما با نام local on/off یا local control on/off . اگر از یک وسیله آmid استفاده می کنید گزینه MID thru در برنامه را فعال و گزینه local on/ off در وسیله را با cff تنظیم نمایید. به این ترتیب اطلاعات ارسالی 5 وسیله در برنامه کیوبیس رکورد شده و همزمان اطلاعات رکورد شده به وسیله ارسال و اجرا می شوند. صدای اجرا شده آن چیزی است که در برنامه تنظیم نموده اید و از بانکهای صدای خود وسیله استفاده نخواهد شد. اگر وسیله ای که استفاده می کنید توانایی تولید صدا ندارد باز هم گزینه MIDI thru در برنامه باید فعال باشد اما لازم نیست در وسیله گزینه ای را غیر فعال نمایید.

تنظیم پورتهای MIDI در برنامه

فهرست و مشخصات پورتهای MIDI در پنجره device setup  در قسمت MIDI port setup نمایش داده می شوند. اگر ستون Visible برای یک پورت ورودی یا خروجی midi را غیر فعال نمایید آن پورت در برنامه قابل استفاده نخواهد بود. اگر یک پورت را بخواهید پنهان نمایید و قبلا از آن پورت در برنامه استفاده شده باشد یک پیام هشدار باز می شود و به شما اجازه می دهد تا ان پورت را غیر فعال نموده یا عملیات را لغو نمایید.

هنگام رکورد اطلاعات midi در برنامه می توانید مشخصی نمایید که هر تراک از کدام پورت باید اطلاعات را بگیرد. اما اگر گزینه midi inputs اAl را برای یک تراک انتخاب نمایید هر نوع اطلاعات وارد شده از هر یک از پورتهای اMID در آن تراک رکورد خواهد شد. در پنجره تنظیمات برنامه به کمک گزینه inputS اALL MID می توانید مشخص کنید که کدام یورتها در این مجموعه قرار می گیرند.

توصیه هایی برای افزایش کارایی سیستم

هر چه سیستم کامپیوتر شما سریعتر و قدرتمند تر باشد تعداد بیشتری ترکها و افکتها و پردازشها را می توانید استفاده نمایید. یکی از جنبه های مهم کارایی سیستم مربوط به زمان واکنش یا به عبارت دیگر مدت زمان تاخیر  latencyاست. سیستم هنگام اجرا و رکورد اطلاعات را در بافر یعنی در یک مکان موقت در حافظه سیستم قرار می دهد . هر چه فضای اختصاص یافته به بافر بزرگتر باشد میزان تاخیر نیز بیشتر می شود. اعلب با کاستن از مقدار بافر می توانید میزان تاخیر جریان صدا را کاهش دهید. همچنین استفاده از روش مانیتورینگdirect monitoring می توانید بسیار موثر باشد.

مقدار حافظه RAM موجود در سیستم نیز عامل مهمی است. هر چه مقدار حافظه سیستم شما بیشتر باشد تاخیر کمتری در جریان صدا در برنامه خواهید داشت.

قدرت و توان پردازش پردازنده سیستم هم خیلی مهم است. اغلب سیستمهای جدید به روش چند پردازنده ای کار می کنند و برنامه از این روشی کار پشتیبانی کامل دارد.

فضای خالی و نوع هار دیسک سیستم هم عامل مهمی است. هر چه فضای خالی هار دیسک بیشتر باشد و سرعت عمل آن بالاتر باشد تاخیر کمتری در جریان صدا هنگام عملیات ساخت و تنظیم و میکس آهنگ دارید.

 

 

خرید پکیج آموزش کیوبیس

 

دانلــــود
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
گروه موسیقی در استودیو دو ستاره قصد دارد که صرفا جهت رشد و پیشرفت موسیقی ایران برای کاربران علاقه مند در این عرصه بیت های رایگان و بیت های اختصاصی حرفه ای با کیفیت بالا و البته با قیمتی باورنکردنی نسبت به سبک بیت برای فروش بگذارد.

استودیو دو ستاره تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد!!

اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو