loading...
استودیو موزیک دوستاره|دانلود بیت,سمپل،آموزش,vst,کاور
آخرین ارسال های انجمن
TwoStar بازدید : 667 جمعه 31 اردیبهشت 1395 نظرات (0)

آموزش ویدیویی Cubase7 به زبان فارسی قسمت دوم

در این قسمت تنظیم ارتباط برنامه با کارت صوتی و تنظیم کانالهای ورودی و خروجی  آموزش داده می شود.

 

فصل اول

تنظیمات اولیه برنامه

قبل از شروع استفاده از برنامه برای ساخت آهنگ لازم است برخی تنظیمیات اساسی که نقش مهمی در شیوه کار برنامه دارند را کنترل نموده و در صورت لزوم آنها را تغییر دهید. این تنظایمات شیوه تعامل برنامه با کارت صوتی و سایر وسایل صوتی و موسیقی که در سیستم استفاده می کنید را تحت تاثیر قرار می دهند.

 

تنظیم ارتباط برنامه با کارت صوتی

قبل از هر چیز لازم اسبت ارتباط برنامه با کارت صوتی موجود در سیستم را تنظیم نمایید. ممکن است از یک یا چند سینتی سایزر یا midi keyboard و یک یا چند میکروفون برای ساخت آهنگتان استفاده نمایید. همه این وسایل از طریق پورتهای موجود در کارت صوتی با کامپیوتر شما مرتبط می شوند. برنامه نیز از طریق کارت صوتی موجود در سیستم با وسایل صوتی و موسیقی شما مرتبط می گردد. بنابراین برای داشتن ارتباط درست و مناسب با انواع وسایل ساخت موسیقی لازم است برنامه بدرستی کارت صوتی شما و امکانات و پورتهای ورودی

و خروجی ان را شناسایی نماید.

برنامه از طریق یک نرم افزار با نام داریور کارت صوتی می تواند با کارت صوتی شما تعامل نموده و از امکانات آن استفاده نماید. درایور کارت صوتی یک نرم افزار است که همراه با کارت صوتی شما ارایه شده و آن را در سیستم نصب می کنید. بدیهی است که هر مدل کارت صوتی یک درایور مخصوص به خود دارد. بعد از تصب این درایور لازم است برنامه را نیز تنظیم نمایید برنامه را راه اندازی نموده و در منوی devices فرمان device Setup را اجرا نمایید.

در ستون سمت چپ عبارت VStaudio System را کلیک نمایید.

سمت راست در فیلد ASIO driver جایی است که نام درایور کارت صوتی را انتخاب می کنید. بر اساس سیستم شما ممکن است در این فیلد یک یا دو یا چند گزینه داشته باشید. در سیستمهای ویندوز بهتر است .3 درایور ASIO برای تعامل برنامه با کارت صوتی استفاده نمایید

و بهتر است این داریور همان درایور نصب شده همراه با کارت صوتی شما باشد.

سپس در ستون سمت چپ نام درایور انتخاب شده را کلیک نمایید تا به تنظیمات و پانل درایور صوتی سیستم دسترسی پیدا کنید.

در سیستمهای ویندوز با کلیک نمودن control panel به تنظیمات کارت صوتی دسترسی خواهید داشت. توجه داشته باشید که این تنظیمات توسط کارخانه سازنده کارت صوتی طراحی شده اند و راطی به برنامه ندارند و به همین دلیل برای هر کارت صوتی مجموعه ای از تنظیمات مخصوص به همان کارت را دارید. اما اگر در سیستم شما داریور ASIO مخصوصی generic و ASIO directX کارت صوتی وجود نداشته باشد می توانید از داریورهای ژنریک استفاده نمایید که اینها دارایورهایی هستند که برنامه برای تعامل low latency ASIO استفاده نمایید که اینها درایو هایی هستند که برنامه برای تامل با کارتهای صوتی ارایه می کند.

اگر می خواهید همزمان با این برنامه از سایر برنامه های صوتی در سیستم استفاده نمایید لازم است گزینه release driver when application is in background را فعال نمایید تا به این ترتیب سایر برنامه های صوتی بتوانند به امکانات کارت صوتی همزمان با این برنامه دسترسی داشته باشند.

اگر کارت صوتی شما سیگنالهای ساعت زمان بندی را باید .5 یک وسیله بیرونی بگیرد لازم است گزینه externally Clocked را فعال نمایید.

اگر کارت صوتی شما از ویژگی ASIO direct monitoring پشتیبانی دارد می توانید گزینه direct monitoring را نیز فعال نمایید.

اگر درایور کارت صوتی مخصوص در سیستم شما وجود ندارد بهتر است .3 درایور ژنریک direct x برنامه با نام ASIO directx full duplex استفاده نمایید. برای این کار باید کارت صوتی شما از فناوری WDM پشتیبانی داشته باشد

تنظیم کانالهای ورودی و خروجی

بعد از تنظیم درایور کارت صوتی در برنامه اکنون لازم است مشخصی نمایید که از چه تعداد و کدام کانالهای ورودی و خروجی میخواهید در برنامه استفاده نمایید در این زمینه عامل اصلی تعداد و نوع کانالهای ورودی و خروجی است که در سیستم دارید.

در ستون سمت چپ نام داریوار صوتی را کلیک نمایید. در ستون سمت راست اسامی همه کانالهای ورودی و خروجی شناسایی شده در سیستم فهرست می شوند. اگر ستون Visible برای یک کانال فعال باشد نام آن کانال در برنامه آشکار شده و می توانید از آن برای ورود و خروج اطلاعات استفاده نمایید. اگر کانالی دارید که نمی خواهید از آن استفاده نمایید باید ستون visible آن کانال را غیر فعال نمایید.

برای تغییر نام کانالها در ستون Show as مربوط به همان کانال کلیک نموده و نام جدید را تایپ نمایید. بهتر است به جای اسامی پیش فرضی از اسامی مشخصی کننده برای کانالهااستفاده نمایید.

 

 

خرید پکیج آموزش کیوبیس

 

دانلــــود
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
گروه موسیقی در استودیو دو ستاره قصد دارد که صرفا جهت رشد و پیشرفت موسیقی ایران برای کاربران علاقه مند در این عرصه بیت های رایگان و بیت های اختصاصی حرفه ای با کیفیت بالا و البته با قیمتی باورنکردنی نسبت به سبک بیت برای فروش بگذارد.

استودیو دو ستاره تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد!!

اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو